Zmiany klimatu - drugi najistotniejszy problem na świecie wg konsumentów!

Ekowizyta / Eko-Akademia / Eko-akademia / Zmiany klimatu – drugi najistotniejszy problem na świecie wg konsumentów!

Według przeprowadzonego w listopadzie 2021 roku badania wykonanego przez GlobeScan dla Forest Stewardship Council (FSC) konsumenci wskazują zmiany klimatu jako drugi najistotniejszy problem w skali światowej. 80% kupujących twierdzi, że oczekują od firm zapewnienia, że ich wyroby z drewna i papieru nie przyczyniają się do wylesiania.

Obawy konsumentów związane ze zrównoważonym rozwojem oraz troską o klimat naszej planety mają coraz większy wpływ na ich decyzje zakupowe. 86% konsumentów stara się nie kupować produktów, które negatywnie wpływają na różnorodność biologiczną, a około 70% z nich preferuje wyroby, które nie przyczyniają się do zmian klimatu i nie szkodzą środowisku.

To, co wpływa na decyzje przy zakupie wyrobów z drewna i co oceniają jako istotniejsze niż sama jakość produktu, to przede wszystkim ochrona roślin i zwierząt, a także pozyskiwanie surowców z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.  

Źródło: pl.fsc.org

*Badanie objęło grupę 12 tys. konsumentów w Kanadzie, Chile, Kolumbii, Chinach, Niemczech, Indiach, Włoszech, Meksyku, Polsce, RPA, Korei Południowej, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii i USA.